HOME     SPRZEDANE    FORD MUSTANG COUPE 1967

Ford Mustang Coupe 1967

Doskonały kandydat do odbudowy. Samochód, jak wszystkie importowane przez naszą firmę, został zakupiony w Kalifornii - tam też spędził całe swoje życie. Wyprodukowano go 6 grudnia 1966 roku w zakładach w San Jose, skąd trafił do dealera w Los Angeles. Z posiadanych przez nas dokumentów wynika, że od 1977 roku był eksploatowany w Berkeley. Ostatni raz po drogach poruszał się w 1991 roku - co potwierdza również naklejka na tylnej tablicy rejestracyjnej. Od tamtej pory był zaparkowany w suchym miejscu, aż do początku tego roku.

Nadwozie jest typowym przykładem korzystnego działania kalifornijskiego klimatu. Nie widać w nim żadnych śladów wcześniejszych ingerencji blacharskich oraz korozji. Jedynym widocznym na pierwszy rzut oka miejscem, które wymaga interwencji, jest podłoga pasażera, która w typowy sposób przerdzewiała od wewnątrz (woda dostaje się na dywaniki przez nieszczelne otwory wentylacyjne w podszybiu). Rynienki dachowe są w bardzo dobrym stanie. Delikatne wgniecenia na dachu przy krawędzi przedniej szyby oraz na tylnym pasie.

Silnik zapala bez problemu, nie dymi, pracuje równo i cicho. Skrzynia biegów zmienia biegi, choć ze względu na słabe hamulce i źle ustawioną zbieżność kół nie testowaliśmy jej przy znacznych prędkościach. Wnętrze wymaga całkowitej odbudowy, ale jest kompletne. Ciekawostką jest to, że w samochodzie zachował się oryginalny, stosowany w latach 60-tyvh wyłącznie w Kalifornii układ dopalania spalin 'Thermactor' (widoczny w komorze silnika nad alternatorem). Jest to dowód na to, że auto było fabrycznie przeznaczone na rynek kalifornijski - inne amerykańskie stany nie wymagały w tamtych czasach takich wyszukanych układów oczyszczania spalin. Jest to 'wisienka na torcie' dla kolekcjonerów, ponieważ układy te zwykle były po prostu demontowane przez kolejnych użytkowników i do naszych czasów przetrwało ich bardzo niewiele. Felgi aluminiowe o atrakcyjnym wzorze w bardzo dobrym stanie.

Oryginalnym kolorem zarówno nadwozia, jak i wnętrza była "lemonkowa zieleń", którą widać pod maską i w bagażniku.

Samochód jest w Polsce, posiada komplet dokumentów celnych. Na życzenie klienta możliwa procedura wpisania do ewidencji zabytków oraz przeglądu technicznego (w ramach ceny).

 

Zapraszamy do oglądania!